Nakładki Orthero

Wiele osób marzy o pięknym, estetycznym uśmiechu, ale jednocześnie obawia się noszenia stałego aparatu metalowego ze względu na problemy z utrzymaniem higieny jamy ustnej oraz często towarzyszący dyskomfort. Z pomocą przychodzi system Orthero – niewidoczne, przezroczyste i wykonane z miękkiego materiału wymienne nakładki.

Czym jest Orthero?

Orthero jest najnowocześniejszą metodą leczenia ortodontycznego i świetną alternatywą dla klasycznych aparatów ortodontycznych stałych. Pozwala lekarzom na prawidłowe przeprowadzenie leczenia ortodontycznego przy wykorzystaniu wymiennych nakładek w odpowiedniej kolejności oraz wizualizację efektów dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu.

Metoda leczenia nakładkami Orthero polega na noszeniu przez pacjenta wymiennych, spersonalizowanych i przezroczystych nakładek przez około 20-22 godziny na dobę. Nakładki nie powodują niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem. Ponadto nakładki Orthero są przezroczyste, a co za tym idzie – niemal niewidoczne i wysoce estetyczne. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zdejmowania i nakładania, co jest szczególnie ważne przy spożywaniu pokarmów i prawidłowym utrzymywaniu higieny jamy ustnej.

Jak działa Orthero?

Aparat nakładkowy Orthero składa się z 20 lub więcej spersonalizowanych, wymiennych nakładek. Nakładki wymienia się co 2 tygodnie, a długość leczenia ustala lekarz ortodonta. Przed szczegółowym opracowaniem planu leczenia lekarz wykonuje wycisk lub skan zębów. Niewątpliwą zaletą Orthero jest innowacyjne oprogramowanie, które wizualizuje sekwencję ruchów zębów w trakcie leczenia, a co za tym idzie – można zobaczyć jak nasze zęby będą wyglądać po zakończeniu leczenia. Zasada leczenia nakładkami Orthero polega na zastosowaniu biokompatybilnej nakładki z cienkiej folii wykonywanej metodą termoformowania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii analizy cyfrowej.

Dla kogo powstały przezroczyste nakładki?

Przezroczyste nakładki powstały przede wszystkim dla osób, którym zależy na wysokiej estetyce aparatu oraz komforcie użytkowania lub dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z leczenia klasycznym aparatem stałym. Nakładki Orthero służą leczeniu różnych, prostych i złożonych wad zgryzu, takich jak na przykład: zgryz głęboki i krzyżowy, diastema, zgryz otwarty, tyłozgryz. Nadają się również do zamykania luk międzyzębowych oraz rotacji zębów przednich, ale należy pamiętać, że nie każdą wadę da się nimi wyleczyć. Aby sprawdzić czy nasza wada nadaje się do leczenia nakładkami Orthero należy skonsultować się z lekarzem specjalistą w dziedzinie ortodoncji.

System nakładkowy Orthero charakteryzuje wysoka jakość wykonania oraz świetny serwis. Aparat nakładkowy jest porównywalny cenowo do niektórych klasycznych metod leczenia stosowanych w ortodoncji. Dzięki zastosowaniu tej inteligentnej techniki wiele osób może liczyć na przywrócenie pięknego uśmiechu, a co za tym idzie – poprawy jakości życia. Największą zaletą systemu nakładkowego Orthero jest wizualizacja efektów leczenia, co dla pacjentów może mieć duże znaczenie. Całkowity koszt ustalany jest indywidualnie razem z lekarzem ortodontą i zależy od wady zgryzu oraz czasu leczenia.

Jakie są zalety nakładek Orthero?

Do zalet nakładek Orthero można zaliczyć przede wszystkim:

  • Możliwość ich zdejmowania oraz zakładania, co przyczynia się do łatwiejszego spożywania pokarmów oraz utrzymywania higieny jamy ustnej,
  • Wykonane są z miękkiego materiału, nie posiadają żadnych elementów metalowych do mocowania (które występują w klasycznych aparatach stałych), co znacznie zwiększa komfort użytkowania i nie powoduje powstawania ran wewnątrz jamy ustnej, niweluje odczuwanie bólu,
  • Zapewniają elastyczność użytkowania,
  • Nakładki produkowane są z materiałów w 100% bio – nie wpływają negatywnie na stan uzębienia ani jamy ustnej,
  • Bardzo szybkie rozpoczęcie leczenia, dzięki lokalnej produkcji,
  • Użytkowanie nakładek jest bardzo proste i wygodne,
  • Stosowanie nakładek Orthero nie wpływa negatywnie na głos ani wymowę, co zdarza się w klasycznych aparatach stałych.

Masz pytania? Napisz do nas