Wybielanie zębów

wybielanie-zębów-1

Wybielanie zębów – na czym polega BlancOne?

Ta metoda wybielania zębów polega na wykorzystaniu energii świetlnej oraz specjalnych fotoczulaczy firmy BlancOne. Dzięki nim możemy rozbić kluczowy związek odpowiedzialny za wybielanie oraz uwolnić przy tym wysoko reaktywny tlen. Znacząco skraca to czas pracy oraz zmniejsza stężenie. Tak oto uzyskujemy system wybielający bez efektów ubocznych. Gwarantuje on naturalny, trwały i skuteczny efekt wybielenia.

Odczynniki metaliczne, bardzo kwaśne lub zasadowe pH czy też ciepło – linia produkcyjna BlancOne mówi im stanowcze nie. Przy korzystaniu z niskich stężeń oraz dzięki znacznie szybszemu mechanizmowi działania, szkliwo zębów pozostaje w nienaruszonym stanie i się nie odwadnia. Warto zaznaczyć również zaznaczyć, że produkty BlancOne jako jedyne na rynku nie zawierają środków znoszących nadwrażliwość.

Cała seria bardzo szybkich cyklów wybielających jest powtarzana w przeciągu jednej wizyty. Cały zabieg przeprowadzany pod czujnym okiem specjalisty. Zabieg gwarantuje całkowitą ochronę, komfort pacjenta oraz przede wszystkim profesjonalizm.

Jakie są przyczyny przebarwień na zębach?

Przebarwienia zębów dzielimy na dwie kategorie: powierzchniowe i wewnętrzne. Przebarwienia powierzchniowe to przebarwienia na strukturze zęba. Mogą być spowodowane piciem kawy, czerwonego wina, herbaty, paleniem papierosów, żuciem tytoniu czy też spożywania żywności posiadającej w sobie spore ilości barwników. Do niej zaliczamy porzeczki, jagody, wiśnie czy czereśnie. Przebarwienia wewnętrzne to przebarwienia w głębszej strukturze zęba. Mogą być spowodowane starzeniem się urazów zębów, przyjmowaniem dużych dawek antybiotyków w wieku dziecięcym czy też dużych ilości fluoru w okresie kształtowania i tworzenia się zębów.

Zalecenia po wybielaniu zębów

Jeśli chcemy jak najlepszego utrwalenia efektu wybielenia zębów – powinniśmy przestrzegać poleconej przez specjalistów “białej diety”. Polega ona na spożywaniu tylko niebarwiących szkliwa napojów czy pokarmów. Tuż po wykonaniu zabiegu, nie wolno jeść i pić niczego (oprócz wody mineralnej) przez następne dwie godziny.

Przez następne 48 godzin musimy bardzo uważać na to, co spożywamy. Część płynów czy pokarmów ma tendencję barwiącą. Szkliwo przez ten czas może być podatne na wchłanianie barwników, ponieważ jest odwodnione.

Codziennie przez kolejne 14 dni, pacjent powinien stosować łagodną pastę do zębów z działaniem wybielającym. W delikatny sposób usunie ona barwniki oraz osady, które nie zdążą wchłonąć się w ząb.

Jak dbać o biel zębów?

Jest kilka czynników wpływających na poziom bieli naszych zębów. Pierwszym z nich są geny – nie każdy może mieć naturalnie białe żeby. Zęby są kośćmi – mogą być pożółkłe. Jeśli palisz to rzuć papierosy. Wpływają one negatywnie na zęby – mogą powodować przebarwienia, a nawet ich wypadanie. Wymiana szczoteczki ze zwyklej na elektryczna (najlepiej soniczną) też jest bardzo ważna. Szczoteczka elektryczna o wiele lepiej radzi sobie z czyszczeniem kamienia niż ta zwykła. Nie unikaj odwiedzin u dentysty – powinieneś odwiedzić gabinet przynajmniej raz na pół roku.

Jest to dość problematyczny temat. Wiele osób pyta się o zęby z plombami czy też zęby martwe. Czy można je wybielić? Odpowiedz brzmi tak. Wszystko zależy od stanu twoich zębów oraz od tego, co powie specjalista. Trzeba pamiętać, że każdy człowiek ma inne uzębienie. Jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko – wtedy warto zainwestować w licówki czy korony.

Biała dieta polega na jedzeniu posiłków i piciu napoi, które nie posiadają w sobie żadnych barwników. Szczególnie zastosowanie ma po zabiegu wybielania zębów. Po nim zęby są odwodnione i mogą być podatne na wchłanianie barwników, które spowodują przebarwienia. Po zabiegu wybielania zębowe, zaleca się jedzenie: nabiału w kolorze białym, mleka, wody, bananów, warzyw zawierające nikłe ilości barwników, owoców morza, ryb, kaszy jęczmiennej, kaszy jaglanej, makaronu czy też białego pieczywa. W Internecie jest wiele różnych przepisów, które pozwolą ci na urozmaicenie białej diety.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Jesteśmy tu dla Ciebie! Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania